
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 pF |
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
| Tolerance | ±5 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 500 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch |
Stock: 8180
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.02813 | $0.28130 |
| 50 | $0.02137 | $1.06850 |
| 100 | $0.01624 | $1.62400 |
| 500 | $0.01248 | $6.24000 |
| 1000 | $0.01000 | $10.00000 |
| 3000 | $0.00855 | $25.65000 |
| 5000 | $0.00731 | $36.55000 |
| 10000 | $0.00624 | $62.40000 |
